Call Us : (1)118 234 678
 

Letnie kwiaty – samo zdrowie ;)

Cze

26,2014

Nie każdy wie, że  na naszych łąkach rosną lecznicze kwiaty.

Tutaj opisuję kilka z nich

Chaber bławatek pospolity chwast występujący w europie oraz na syberi. Zbieramy tylko płatki i suszymy w przewiewnym miejscu, tak aby nie straciły koloru- razem z kolorem ucieka wszystko co zdrowe ;) Napar z płatków stosuje się między innymi na choroby nerek, stany zapalne kłębków i miedniczek nerkowych, przy niewydolności krążenia i w kamicy nerkowej. Zewnętrznie stosuje się go przy trudno gojących się ranach.

Mak polny Przybył do nas około 1500 roku i przystosował się do naszych warunków zarówno klimatycznych jak i glebowych. Dziś można spotkać go rosnącego nawet na usypanej kupce piachu która lekko zarosła zielenią ;) Również jak swój poprzednik wywar z suszonych płatków maku polnego stosuje się na kaszlel, chrypkę oraz biegunkę.

Pępawa dwuletnia – wysoki kwiat (dorasta nawet do 120 cm) o pięknych słoneczno – żółtych kwiatach. Występuje w całej europie. Z pępawy można wykonać ocet ziołowy który ma świetne działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne. Jak zrobić taki ocet? Przepis znajdziecie w tym linku http://rozanski.ch/forum/index.php?topic=1978.0

 

About The Author

Ewa Jopek

Comments are closed.